Зміст:

  • Як працює стоматологічна анестезія?

  • Коли стоматологи вдаються до знеболення?

  • Коли знеболювання знаходиться під забороною?

  • Анестезія в стоматології: види

  • Вартість анестезії в стоматології

  • Загальне знеболювання в стоматології

 

Больові відчуття, які супроводжують стоматологічне лікування, є для людини чи не вирішальним фактором, коли з'являється необхідність йти до дантиста. В результаті наші співвітчизники, в пам'яті яких живі методики лікування зубів радянськими дантистами, не отримують кваліфікованої допомоги на початковій стадії захворювання, хвороба прогресує та обростає ускладненнями. Фахівцям така ситуація прекрасно відома, тому питання стоматологічного знеболення постійно вивчається. Завдяки науковому підходу до проблеми сьогодні анестезія в стоматології стала досить якісною та ефективною.

 

Стоматологічне лікування без болю вважається ідеалом, до якого прагнуть всі зубні лікарі. Комфорт пацієнтів забезпечується різними медичними способами, існують різноманітні види анестезії в стоматології. Широкий асортимент анестетиків дозволяє вибирати найкращий метод знеболення та найоптимальніший для конкретного випадку препарат. Це дуже важливо при лікуванні дітей і вагітних жінок, коли анестезія повинна застосовуватися по мінімуму.

 

Слово «анестезія» прийшло в нашу мову з грецького та в дослівному перекладі означає «без почуттів». Дія анестезуючих речовин може поширюватися або на певні ділянки тіла (місцева анестезія), або на весь організм (загальний наркоз). Місцеве знеболювання в стоматології застосовується найчастіше, так як стоматологічні втручання здійснюються на обмеженій ділянці тіла, яку неважко вибірково знеболити. Загальна анестезія актуальна при наявності особливих показань до неї або протипоказань до місцевого знеболення.

Як працює стоматологічна анестезія?

Знеболення в стоматології досягається шляхом нанесення / введення в ясна певного медичного препарату. Знеболювальна речовина блокує передачу больового імпульсу з місця лікування в головний мозок. Коли анестезія починає діяти, пацієнт перестає відчувати цю область або майже її не відчуває. В обох випадках все стоматологічні маніпуляції стають безболісними.

 

Це ідеальна система знеболювання та вона прекрасно працює, якщо і стоматолог, і пацієнт поводяться правильно. Справа в тому, що різні анестетики діють неоднаково, і лікар повинен знати нюанси введення та оптимальне дозування кожного препарату, з яким йому доводиться стикатися. Крім того, організм пацієнта може неадекватно реагувати на будь-які медпрепарати, і стоматологу необхідно знати, що робити в такій ситуації.

Стоматологічна анестезія може бути недостатньо ефективною або взагалі неефективною, якщо у пацієнта:

  • незвично розташовані нерви;

  • присутній вроджена чи набута нечутливість до окремих груп (групи) анестезуючих речовин;

  • рівень адреналіну перевищує допустиму норму.

 

Стоматолог після використання знеболювального препарату завжди чекає ефекту. Раніше, ніж пропаде чутливість, він свої процедури не почне, тому пацієнтові не варто турбуватися, що при виникненні проблем із знеболенням біль доведеться терпіти. Коли фахівець зауважує, що належний час вже пройшов, а чутливість не пропадає, він розбирається, що до чого, і вживає інші заходи. Якщо організм не сприймає анестетик, то пацієнту вводиться додаткова доза, або від неефективного препарату відмовляються на користь іншого.

Занадто вразливих пацієнтів анестезія може «не взяти», якщо вони дуже бояться лікуватися або перед візитом до стоматолога заспокоювали нерви алкоголем. І в тому, і в іншому випадку пацієнтам рекомендується стабілізувати емоційний стан перед походом до лікаря нешкідливими методами, наприклад, трав'яними настоями або заспокійливим засобом класичної медицини, яка не буде конфліктувати з зубними анестетиками. Його моє призначити лікар!

Коли стоматологи вдаються до знеболення?

Сучасні знеболюючі препарати, які використовуються в стоматології, полегшують життя і лікарям, і їх пацієнтам. Спокійний пацієнт, який не відчуває неприємних відчуттів в стоматологічному кріслі, не заважає лікарю проводити лікувальні маніпуляції, а навіть допомагає фахівцеві, коли той просить вчинити будь-яку дію. Але необхідність в знеболюванні є не завжди.

Потреба використання анестетика відсутня, якщо потрібен плановий огляд ротової порожнини, або трохи підкоригувати пломбу, або прибрати ознаки початкового карієсу.

До анестетиків звертаються за таких обставин:

  • глибокий (іноді й середній) карієс;

  • запалення зубного нерва;

  • підготовка зубного ряду до протезування;

  • видалення зуба;

  • інші хірургічні операції на зубах, яснах, кістках щелепи;

  • ортодонтичне лікування (іноді).

Коли знеболювання знаходиться під забороною?

На жаль, при всій ефективності та безпеки сучасних анестетиків до їх застосування існують певні протипоказання. Місцева анестезія в стоматології недоступна або застосовується з особливою обережністю в наступних обставинах:

  • непереносимість пацієнтом діючої речовини препарату;

  • наявність проблем з серцем і судинами;

  • ендокринні захворювання;

  • психічні відхилення;

  • тяжка печінкова недостатність;

  • закритокутова глаукома;

  • бронхіальна астма з чутливістю до сульфітів;

  • прийом медпрепаратів, несумісних з анестетиками.

 

Загальний наркоз заборонений:

  • серйозні серцево-судинні хвороби;

  • хвороби ендокринної системи;

  • гострі захворювання печінки;

  • гормональні відхилення;

  • бронхіальна астма;

  • пневмонія.

Анестезія в стоматології: види

  1. Інфільтраційна. Даний вид знеболювання супроводжує операції на пульпі зуба та його кореневих каналах, тобто полегшує лікування пульпіту. Інфільтраційні препарати впливають не на сам стовбур нерва зубної одиниці, а на розгалуження нерва. Така анестезія зуба діє приблизно годину та застосовується в основному під час лікування зубів на верхній щелепі.

  2. Провідникова. Анестетики провідникового типу призначені для зняття чутливості з ряду нижніх зубів, нижньої губи, ясна та язику з боку уколу. Усунення чутливості на верхній щелепі теж може проводитися провідникові анестетиком, якщо має бути масштабне видалення або лікування зубів. Така анестезія працює близько двох годин, і за цей час лікар встигає зробити кілька маніпуляцій.

  3. Аплікаційна. Це поверхневий вид анестезії, що не має на увазі проколу м'яких тканин і є найбезпечнішим. Знеболювання аплікаційними препаратами здійснюється шляхом накладення анестезуючого речовини (гелю, мазі, спрею) на м'які тканини порожнини рота (найчастіше) або зуби (рідше). Такі препарати проникають на глибину всього три міліметри та діють недовго (10-30 хвилин), але тривала дія від них і не потрібна зважаючи на специфіку поверхневого знеболювання. Його широко застосовують в дитячій стоматології для знеболювання місця подальшого введення інфільтраційного анестетика. Діти негативно ставляться до уколів, і навіть незначні неприємні відчуття, які супроводжують знеболюючі уколи в стоматології, можуть налякати дитину або змусити його рознервувався. Уникнути подібних негативних реакцій допомагають анестезуючі аплікації. Аплікації можуть накладатися і дорослим пацієнтам, якщо планується маленьке стоматологічне втручання.

  4. Інтралігаментарная. Цей різновид анестезії, як і поверхнева, часто застосовується під час лікування зубів у дітей. Її популярність в дитячій стоматології обумовлена ​​прицільністю знеболювання. Інтралігаментарная анестетики вводяться швидко та безпосередньо в зубну зв'язку (періодонт), що сприяє втрати чутливості лише в яснах і окістя, тобто оніміння прилеглих до зуба тканин не відбувається, дитина не турбується з приводу незнайомого стану та не ризикує випадково вкусити тимчасово нечутливу м'яку тканину. Використовується така анестезія при видаленні зуба, лікування карієсу та пульпіту.

  5. Внутрішньокісткова. До такої анестезії лікарі вдаються, коли провідникові та інфільтраційні препарати не демонструють належного рівня ефективності. Укол відбувається в кісткову тканину в районі молярів нижньої щелепи. Внутрішньокістковий анестетики забезпечують безболісність в ході складного лікування та видалення зубів, а також інших хірургічних операцій на щелепі. Техніка введення анестетиків цього типу вважається досить непростою і практикується нечасто. У нашому центрі МістоДент використовується Внутрішньокісткова анестезія QuickSleeper.

  6. Внутріканальная. Введення анестетика в зубний канал або пульпу. Щоб дістатися голкою до необхідного місця стоматолог спочатку випилює отвір для голки бормашиною, а потім робить укол.

  7. Туберальна. Така анестезія потрапляє в нерви, які передають в мозок чутливість області щелепи в районі від 1-го до 3-го моляра. Туберальна уколи робляться в горби верхньої щелепи, вони визнані найнебезпечнішими і тому не користуються популярністю.

  8. Комп'ютерна. Використання комп'ютерних технологій дозволяє зебезпечити звичайну анестезію та зробити її більш ефективною. Комп'ютер обчислює необхідне дозування лікарської речовини та швидкість його введення, а також точно обчислює місце, в яке потрібно ввести голку. У нашій клініці це Комп'ютерна анестезія STA - найсучасніший вид анестезії на сьогодні у всьому світі.

  9. Ультразвукова. Ультразвуковий апарат, подібно до комп'ютера, контролює укол анестезуючого речовини.

 

 Загальне знеболювання в стоматології

«Загальна анестезія в стоматології застосовується у виняткових випадках, коли дуже серйозне втручання стоматологічного плану належить: дітям, дорослим пацієнтам, що страждають дентофобіей, людям з психічними розладами або пацієнтам з алергією на місцеві анестетики. Загальний наркоз проводить лікар-анестезіолог. »  — Гризодуб О.В.

При показаннях до загального знеболювання пацієнтам в МістоДент пропонують седацию та місцеве знеболення. Седативні препарати не присипляють, а розслаблюють свідомість пацієнта, допомагаючи йому сприймати лікування зубів позитивно. Вони не мають побічних ефектів і не шкодять організму. Але больові відчуття седація не знімає, тому необхідно доповнювати седативні препарати анестезуючими.

Анестезія в стоматології: ціна

Знеболення стоматологічних процедур може дозволити собі кожен клієнт стоматології. Наприклад, знеболювання інфільтраційних анестетиком обходиться в 200 гривень, внутрішньокісткові уколи стоять 300 гривень, анестезія із застосуванням комп'ютера - також 300 гривень. Однак загальний наркоз обходиться значно дорожче - година лікування зубів уві сні коштує 3200 гривень.

 

Безболісне лікування зубів в Харкові

Якщо Вам потрібна стоматологічна допомога, але Ви не знаєте, де ведуть прийом кваліфіковані стоматологи, які вміють якісно лікувати зуби і правильно використовувати анестезію, то клініка «Мiсто Дент» запрошує саме Вас! У нас працюють тільки професіонали стоматологічного справи, які регулярно підвищують свою кваліфікацію таі мають достатній досвід в області лікування та знеболювання зубів і ясен. Комфорт наших клієнтів для нас стоїть на першому місці, тому ми пропонуємо медичну допомогу на рівні європейських стандартів.

У клініці встановлено лише нове та безпечне обладнання, що забезпечує точну діагностику та швидке лікування захворювань зубів і ясен.

Ми приймаємо пацієнтів будь-якого віку та якісно і з гарантією вирішуємо будь-які стоматологічні проблеми.

Автор статті: Гризодуб Ольга Вікторівна - Директор і засновник мережі стоматологічних центрів Центру «МістоДент».

Лечение зубов

  
Анестезія інфільтраційна 200
Комп"ютерна анестезія STA 300
Лікування зубів вісні (1 час) 3200
До
Після

Лікування в седації

Докладніше
До
Після

Лікування уві сні

Докладніше
to left
to right