Стоматологічна хірургія.

Видалення зуба мудрості, кісти зуба та кореня.

Напевно, немає такої людини, яка б з радістю відвідала стоматолога для видалення зуба. Адже все це у нас (не без причини) асоціюється з біллю, неприємними відчуттями, поганим настроєм, ліками та іншими моментами, яких хотілося б уникнути. Напевно, тут присутній страх дитинства, коли видалення зуба було дійсно неприємним явищем і похід до стоматолога сприймався як справжня кара. Чому ж так боляче, і чи можна зробити похід до стоматолога менш травмуючим? Адже медицина не стоїть на місці та в наш час все вже не так, як було раніше.

Що таке зуб? Йдеться про так звані пучки кровоносних судин, нервів, або як ще кажуть, пульпи. Саме завдяки пульпі зуб реагує як на зовнішні, так і на внутрішні подразники, саме тому видалення зубів тягнуть за собою больові відчуття. І якщо пульпа видаляється повністю, тоді припиняється кровопостачання та мінералізація зуба. Тоді цей зуб називають «мертвим», він може потемніти, руйнується швидше, не дуже стійкий по відношенню до зовнішніх впливів. Звичайно, всім нам не хочеться допускати подібної ситуації, проте, іноді все ж таке трапляється. Для цього також існують різні методики в сфері стоматології.

Подібного можна не допустити, якщо «перехопити» карієс на ранній стадії. Тоді карієс знаходиться на рівні дентину, пульпу при цьому не зачіпає, тому видалення зуба поки що не загрожує. Але якщо лікування карієсу не провести вчасно, тоді вже зазнає поразки нерв зуба, і подібне захворювання називається пульпіт. Тоді доводиться вже ампутувати пульпу, частково або ж повністю, подібне рішення приймає лікар під час огляду. Якщо пульпіт перейшов уже в наступну стадію - періодонтит, тоді повноцінного видалення пульпи вже не уникнути жодним чином. Крім цього, видалення зуба неминуче, якщо пацієнта супроводжують постійна біль, наявність великої каріозної порожнини, сильному механічному руйнуванні зуба. Краще все ж не запускати проблему, а звернутися до лікаря-стоматолога вчасно.

 Хирургия

     Серед усіх наших зубів, є так званий зуб мудрості, який часто заслуговує на особливу увагу, оскільки з ним пов'язано безліч проблем ротової порожнини.

Видалення зубів мудрості. Чи боляче?

    Відомо, що похід в стоматологічну клініку практично для будь-якого пацієнта пов'язано з неприємними відчуттями, тому що всі ми впевнені, що буде боляче. Однак сучасна медицина давно вже подбала про те, щоб уникнути подібного. Іншими словами, видалення зуба мудрості без болю є нормальною практикою на сьогоднішній день. Відбувається це завдяки місцевій анестезії, яка дозволяє повністю виключити появу будь-якої болю під час процесу будь-то видалення нерва зуба, видалення кісти зуба, або ж видалення самого зуба.

    

     Для того щоб забезпечити безболісне видалення зуба, застосовується анестезія, яка, на щастя, в наш час сильна і безпечна, діє якісно і надійно.

«Звичайно, сам укол може бути не дуже приємним, але все це цілком терпимо та швидко. Отже, боятися, сильно не варто.» — Житомирський А.О..

    Видалити зуб мудрості також можливо під загальним наркозом, якщо в цьому виникла необхідність. Також процес видалення зуба мудрості може бути болючим, якщо вже почалося гнійне запалення, або ж пацієнт приймає наркотичні речовини. У всіх інших випадках, анестезія дозволяє досягти абсолютної відсутності болю.

Видалення зуба мудрості. Як відбувається процес?

 Видалити верхній зуб мудрості, як правило, простіше, ніж нижній. Пов'язано це з тим, що нижні восьмі зуби мають найчастіше більш масивне та викривлене коріння, яке створюють серйозні перешкоди для видалення зуба. Процес видалення кореня зуба може бути як простим, так і більш складним, залежить це від деяких факторів.

 

     Перед тим, як провести видалення зуба, лікар вирішує, чи варто робити рентгенівський знімок. Якщо потрібно видаляти зуби, що ще не прорізались, то знімок потрібно робити в обов'язковому порядку. Пов'язано це з тим, що такі зуби можуть займати неправильне положення в щелепі, і тоді головним завданням є заздалегідь спланувати хід операції.

Як вже говорилося вище, видалення зубів мудрості, можна поділити на:

  • просте видалення;
  • складне видалення.

 

Просте видалення зубів полягає в наступному:

  • збір анамнезу;
  • анестезія;
  • видалення зуба мудрості за допомогою щипців (елеваторів);
  • призначення та рекомендації пацієнтові.
 Хирургия
 

   

З усього цього можна зробити висновок, що спочатку пацієнта перевіряють на алергічні реакції, супутні захворювання, які здатні надати несприятливий вплив на безпеку та здоров'я. Потім проводять анестезію, щоб зняти больові відчуття, після чого проходить видалення кореня зуба або всього зуба, видалення нерва зуба або видалення кісти зуба.

 

 

   

Потрібно ще відзначити, якщо процес видалення пройшов складно, то пацієнту можуть призначити антибіотикотерапію, антисептичні ванночки, а також повторний огляд зуба через один - два дні. За цей час слід виконувати всі рекомендації лікаря в домашніх умовах.

 

     Коли мова йде про складний процес видалення зубів, то тут потрібно починати з того, що зуб ще не прорізався, отже, спочатку його неможливо розглянути. Як правило, такий зуб має викривлені коріння, коронка зруйнована та щипцям нема за що вчепитися. У таких випадках роблять рентгенівський знімок, збирають анамнез щодо здоров'я пацієнта. Після того, як відомості про здоров'я пацієнта зібрані, проводиться анестезія та починається процес лікування. Тривалість такої операції може бути різною, як від двадцяти хвилин, так і до двох годин. Однак при наявності якісних знеболюючих засіб, складне видалення зуба може бути повністю безболісним.

 

Видалення зубів мудрості. Рекомендації після лікування

Видалення нерва зуба мудрості, так само як і видалення кісти зуба, вимагає особливого ставлення та уважності. Тому, якщо подібне сталося у вашому житті, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: 

  • Не тримайте на місці операції марлевий тампон більше п'яти - десяти хвилин;
  • Не вживати їжу раніше ніж через дві - три години;
  • Якщо ви гіпертонік, виміряйте тиск і якщо він вище, ніж зазвичай, прийміть потрібний препарат;
  • Якщо ви хворієте на цукровий діабет, тоді виміряйте цукор, оскільки видалення зуба може в цьому випадку спричинити погане самопочуття;
  • Не потрібно першу добу занадто сильно полоскати ротову порожнину, оскільки туди можуть потрапити мікроби.

 

удаление зуба мудрости

Крім того, пропонуємо деякі рекомендації, які бажано виконати після того, як ви провели видалення нерва зуба мудрості.

Рекомендації допоможуть зробити період реабілітації більш спокійним і не довгим.

 

  • прикладіть лід, оскільки холод дозволить зняти біль, зменшити набряк.
  • використовуйте знеболюючі препарати в міру необхідності;
  • антибіотики, які можуть призначатися тільки вашим лікарем - хірургом.
 

Якщо після видалення зубів мудрості потрібне подальше лікування, то продовжувати його можна тільки через сім днів. Крім того, якщо операція була складною, тоді повторний похід в клініку можливий тільки через десять - чотирнадцять днів.

 

Видалення зубів. Які можуть бути показання до операції

  • коли коронка зуба повністю зруйнована, відсутня можливість використовувати корінь зуба для протезування;
  • занадто явна рухливість зуба;
  • прорізування зуба мудрості відбувається складно та довго;
  • неякісне проведення пломбування кореневих каналів, ускладнення після цього.

 

удаление зуба мудрости показания

 Потрібно почекати з видаленням, якщо у вас:

  • стан після перенесеного інфаркту міокарда або ж інсульту;
  • гіпертонічний криз;
  • порушення діяльності серця, тобто виражена аритмія;
  • проблеми психологічних захворювань, такі як: епілепсія, шизофренія.

     Якщо є такі проблеми, тоді процес видалення зубів мудрості, має вирішуватися в індивідуальному порядку. І якщо операцію ніяк не можна відстрочити, тоді її проводять в умовах стаціонару, де завжди нададуть оперативну стаціонарну підтримку медперсоналу.

Видалення кісти зуба. Як довго відбувається процес загоєння

     Коли пацієнт вже пройшов операцію, настає період реабілітації, який також може проходити по-різному. Час загоєння лунки залежить безпосередньо від складності лікування, а також від віку пацієнта. Якщо видалення було простим, тоді вже через тиждень можна приступати до лікування інших зубів, однак, якщо видалення було складним, тоді подальші дії можливі через деякий час (в середньому період може досягати двох тижнів).

   

Видалення зуба. Вартість.

Для будь-якого пацієнта, який стикається з проблемою видалення зубів, природним питанням стане вартість подібного лікування. Вартість залежить від рівня складності.

     Також ціна питання полягає в тому, до якої клініки ви звертаєтесь: в державну або приватну. На платних прийомах державних клінік, ціни, звичайно ж, будуть трохи нижче. Власне складно передбачити заздалегідь, чи буде видалення зуба складним або простим, тому точної відповіді на питання: скільки коштує видалення зубів заздалегідь не буває. Про це вам точно після огляду та аналізу рентгенологічних досліджень.

Чи варто видаляти зуб в домашніх умовах?

     Якщо говорити коротко про подібний питання, то відповідь категоричний: ні, не варто. Видалення зуба власними силами в домашніх умовах може обернутися серйозними проблемами, такими як: масивна кровотеча, жахливі травми навколишніх тканин, гнійними ускладненнями. Все це потім доведеться довго та наполегливо лікувати на стаціонарі в лікарні. Виняток може послужити хіба що молочні зуби, які випадають самі собою.

     Тому всім тим, хто бажає спробувати видалити зуб самостійно, можна побажати бути готовим до довгого лікування в лікарні. Тому все - таки краще не експериментувати, звернутися за допомогою до професіоналів, які знають свою справу.

     Повертаючись до теми ціни на стоматологічні послуги, слід зауважити, що це не той випадок, коли потрібно прагнути заощадити. Звичайно, мова не про «захмарні» ціни, однак якщо вони сильно низькі, це привід задуматися.

     Стоматологічна клініка «Місто Дент» завжди рада надати вам послуги з хірургічного видалення зубів. У нас тільки висококваліфіковані фахівці, сучасна апаратура та гарантія на результат. Звертайтесь до нас, і ми допоможемо вам вирішити будь-яку проблему, пов'язану із зубами.

     Рівень послуг в Центрі «Місто Дент» і добра атмосфера є запорукою здоров'я Ваших зубів.

 

Автор статті:  Житомирський Артур Олександрович  - хірург-імплантолог

Хирургия

  
Видалення зуба від  420
Видалення зубів мудрості                 від  900
Видалення ретинованого зуба від 2 750
До
Після

Ортодонтичне лікування

Ортодонтичне лікування
Докладніше
До
Після

Тотальна реабілітація за допомогою керамічних реставрацій і імплантації

Тотальна реабілітація за допомогою керамічних реставрацій і імплантації
Докладніше
До
Після

Тотальна реабілітація за допомогою керамічних реставрацій

Тотальна реабілітація за допомогою керамічних реставрацій
Докладніше
to left
to right